Blog

Určitý člen “THE” se používá typicky, pokud odkazuji na něco konkrétního, o čem jsem už v minulosti mluvil.

“The House I live in.” – Dům, ve kterém bydlím.

Jsou to typicky podstatná jména začínající velkým písmenem, např. jména (My name is Filip. – Jmenuji se Filip.). Před slovem Filip nepoužívám “THE, protože začíná velkým F.

Podle stejné logiky nebudeme dávat určitý člen před názvy měst, měsíců v roce (January – leden, February – únor, March – březen), dnů v týdnu (Monday – pondělí, Tuesday – úterý).

Výjimky

Výjimku v této kategorii tvoří názvy států, které v sobě mají něco obecného (Republic – republika, Kingdom – království, Union– unie).

Pokud říkám: “I am from the Czech Republic.” (Jsem z České republiky), říkám the protože v obsahu je slovo Republic, ale kdybych řekl “I am from Bohemia.” (Jsem z Čech.), tak už tam člen nepoužívám.

Podobně jsou na tom i zeměpisné názvy, názvy řek, hor, pohoří, protože vždy v sobě obsahují ten obecný název (tu řeku, tu horu, to pohoří).

Ale jinak názvy začínající velkým písmenem před sebou nemívají určitý člen.

Filip školí tyto workshopy

Autor: Filip Slunský

Jazyky, matematika, logika jsou mojí celoživotní vášní. Fascinuje mne, jaké souvislosti a pravidla se v jazycích nacházejí. V 15 letech jsem si udělal státnice z angličtiny a od 20 učím učitele jak učit francouzštinu a angličtinu. Mám radost, když převádím znalosti do praxe.
0